Rehabilitację wykonujemy w gabinecie stacjonarnym oraz z dojazdem na terenie miast:

Kluczbork, Byczyna, Wołczyn, Olesno, Praszka, Gorzów Śląski i okolic

Masaże

Leczniczy

Zmniejsza ból, poprawia ukrwienie i dotlenia tkanki, przynosząc ulgę przy problemach z krążeniem lub obrzękami. Stosowany w zmianach zwyrodnieniowych, po urazach oraz chorobach narządu ruchu. Element rehabilitacji neurologicznej.

Relaksacyjny

Odpręża, zmniejszając stres i napięcie mięśniowe. Polecany dla osób narażonych na przewlekły stres, wysiłek umysłowy oraz fizyczny. Wpływa kojąco na ciało i umysł, wspomagając wyciszenie organizmu.

Sportowy

Stosowany w celu przygotowania organizmu do treningu lub przyspieszenia regeneracji po nim. Pobudza mięśnie do pracy, pomaga usunąć efekty przetrenowania i wspiera leczenie kontuzji. Stanowi element odnowy biologicznej.

Terapia tkanek miękkich

Ma na celu przywrócenie równowagi napięć układu mięśniowo-powięziowego, tj. mięśni, stawów, więzadeł i powięzi. Stosowana przy ograniczeniach ruchomości, osłabieniach mięśniowych oraz uczuciach sztywności, przywracając giętkość mięśni.

Terapia narzędziowa

Masaż leczniczy wykonywany przy pomocy specjalistycznych narzędzi, wspomagający leczenie zaburzeń tkanki miękkiej. Stosowany w bólach kręgosłupa, mięśni, przy urazach stawu skokowego, łokcia tenisisty czy zespołu cieśni nadgarstka.

Masaż pistoletem/wibracyjny

Masaż leczniczy lub sportowy wspomagany pistoletem do masażu. Wykorzystuje się do niego ciśnienie napędzane silnikiem elektrycznym, powodując drgania, które przyczyniają się do przyspieszenia regeneracji mięśni i zwiększenia ich sprężystości.

Masaż bańką

Masaż z wykorzystaniem bańki, działający na zasadzie podciśnienia. Likwiduje dolegliwości bólowe i przyczynia się do zmniejszenia obrzęków, usprawniając przepływ krwi i limfy. Stosowany również w celu zniwelowania cellulitu.

Drenaż limfatyczny (presoterapia)

Masaż wykonywany przy pomocy specjalnego aparatu z mankietami zakładanymi na całe ciało lub kończyny. Jego celem jest redukcja zastojów limfatycznych i pobudzenie krążenia krwi. Stosuje się go również w profilaktyce niewydolności limfatycznej po mastektomii.

Fizykoterapia

Masaż uciskowy (presoterapia)

Masaż polegający na rytmicznym ucisku kończyn dolnych, górnych oraz tułowia przez wypełnione powietrzem rękawy. Stosowany w stanach pourazowych, obrzęków, uczuciu „ciężkich nóg”,  a także wspomagająco w leczeniu nadwagi oraz cellulitu. Działa regeneracyjnie na organizm.

Prądy

Elektroterapia wykorzystująca działanie leczniczych prądów stałych i zmiennych o różnej częstotliwości. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, przyspieszając wchłanianie obrzęków i stymulując nerwy. Stosowana w celu spotęgowania wchłaniania leków.

Ultradźwięki

Mikromasaż wykonywany przy pomocy fal akustycznych o częstotliwości powyżej zakresu słyszalności, oddziałujący mechanicznie na tkanki. Stosowany w celu poprawy krążenia, zmniejszenia dolegliwości bólowych, a także przyspieszenia gojenia i regeneracji.

Fala uderzeniowa

Jest to fala akustyczna, która stanowi silny bodziec leczniczy, skuteczna jest w leczeniu bólu zapalnego, problemów ze ścięgnami, torebkami stawowymi, zwyrodnieniami, więzadłami, mięśniami oraz kośćmi, stymuluje gojenie i syntezę kolagenu. Pomaga także w niwelowaniu napięć tkanek miękkich oraz punktów spustowych. Korzystamy z fali uderzeniowej marki ASTAR model Impactis M+

Krioterapia miejscowa

Lodowy masaż miejscowy stosowany za pomocą pary ciekłego azotu lub dwutlenku węgla. Natychmiastowo schładza tkanki, przyspieszając ich regenerację, zmniejszając ból i hamując stany zapalne.

Laser

Terapia wykorzystująca niskoenergetyczne lasery biostymulacyjne w celu niwelowania obrzęków, stanów zapalnych i poprawy krążenia. Zabieg przeprowadzany metodą kontaktową, bezkontaktową i w sposób punktowy.

Pole magnetyczne

Zabieg z użyciem pola magnetycznego o charakterze impulsowym z częstotliwością do 60 Hz. Mobilizuje tkanki zmienione chorobowo do regeneracji. Stosowany w przypadku schorzeń układu nerwowego, kostnego, a także mięśni i stawów

Kinezyterapia

Ćwiczenia grupowe usprawniające “zdrowy kręgosłup, zdrowe stawy

Różnorodne ćwiczenia usprawniające stawy oraz kręgosłup odbywające się na sali gimnastycznej. To połączenie profilaktyki z niwelowaniem dolegliwości bólowych. Stosowane w celu uelastycznienia mięśni, poprawy sprawności, zmniejszenia napięcia i wad postawy lub jako element rehabilitacji.

Ćwiczenia z piłką

Ćwiczenia z piłkami pozytywnie wpływają na kręgosłup oraz stawy, są także świetnym elementem profilaktyki. Podczas ćwiczeń używamy kilka rodzajów piłek. Duża piłka – można na niej wykonywać ćwiczenia na siedząco oraz na leżąco, daje fajną amortyzację i komfort ćwiczeń, mała piłka do ćwiczeń koordynacyjnych i wymachów, piłka do rolowania do rozluźniania spiętych tkanek oraz piłkę obciążeniową do ćwiczeń wzmacniających.

Ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe

Ćwiczenia te służą rozluźnieniu i relaksacji. Ćwiczymy oddechowo, dynamicznie rozciągamy, stosujemy pozycje relaksacyjno-ułożeniowe, wizualizacje i aktywne smorozluźnienie. Stosowane w celu redukcji napięcia, stresu, poprawy działania systemu odpornościowego, zmniejszenia bólu pleców i stawów, zmniejszenie dolegliwości chorób immunologicznych, poprawa koncentracji, pamięci.

Rehabilitacja metodą PNF

Terapia funkcjonalna schorzeń neurologicznych, wad postawy oraz urazów ortopedycznych. Opierając się na wzorcach neurofizjologicznych, pomaga odzyskać utracone lub wykształcić zaburzone funkcje ruchowe.

Rehabilitacja metodą McKenzie

Metoda diagnostyczno-terapeutyczna wykorzystująca dobrane do potrzeb pacjenta ćwiczenia. Wpływa na ruch i ułożenie kręgosłupa, niwelując dolegliwości bólowe. Kontynuacja terapii możliwa jest w warunkach domowych.

Terapia manualna

Obejmuje wachlarz różnych technik mobilizacyjnych dostosowanych indywidualnie do pacjenta, takich jak terapia tkanek kostnych, miękkich, masaż czy neuromobilizacje.

Neuromobilizacje

Terapia manualna stosowana w leczeniu dysfunkcji struktur układu nerwowego. Skupia się na mobilizacji nerwów za pomocą rozciągania i napinania ich.

Wyciąg lędźwiowy Sandersa

Zabieg stosowany na specjalistym sprzęcie do trakcji kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Umożliwia zwiększenie przestrzeni międzykręgowej, niwelując dolegliwości bólowe i dyskomfort pacjenta. Wykonywany w pozycji leżącej.

Rehabilitacja domowa

Oferujemy zabiegi także z możliwością dojazdu do pacjenta

Ćwiczenia usprawniające 60zł

Krioterapia 20zł

Laser 10zł

Prądy (tens, interferencyjne, galwanizacja, jonoforeza, elektrostymulacja, diadynamik) 10zł

Ultradźwięki 10 zł

Pole magnetyczne 10 zł

Presoterapia (mechaniczny drenaż limfatyczny, uciskowy) 50 zł

Wyciąg Sundersa (wyciąg mechaniczny kręgosłupa lędźwiowego) 30 zł

Terapia manualna 60 zł

Rehabilitacja metodą McKenzie 60zł

Rehabilitacja metodą PNF 60 zł