Grupowe ćwiczenia fizyczne odbywają się na sali gimnastycznej w szkole podstawowej nr 2 w Kluczborku przy ul. Wolności pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów, którzy służą pomocą na każdym kroku przy wykonywaniu ćwiczeń.

Zajęcia “zdrowy kręgosłup zdrowe stawy” prowadzimy 2 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych we wtorki i czwartki o godzinie 18:00.

Rehabilitacja grupowa dla dorosłych

Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych, którzy chcą zadbać o swoją sprawność. Ich celem jest poprawa zdrowia i kondycji fizycznej uczestników. Rehabilitacja grupowa z fizjoterapeutą stanowi nieodzowny element profilaktyki kręgosłupa, wpływając na wzmocnienie mięśni i wspierając koordynację ruchową. Jest też elementem rehabilitacji pacjentów przy schorzeniach narządu ruchu.

Ćwiczenia wykonywane pod opieką fizjoterapeuty przeznaczone są dla osób:

 • chcących zadbać o swój kręgosłup i stawy;
 • spędzających sporo czasu w pozycji siedzącej lub innej pozycji statycznej;
 • zmagających się z przeciążeniami aparatu ruchu, bóli napięciowych;
 • borykających się z różnego rodzaju zwyrodnieniami i chorobami reumatycznymi;
 • zestresowanych, którzy potrzebują odprężenia ciała i ducha.

Regularna aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na postawę ciała oraz samopoczucie. Pozwala dłużej cieszyć się zdrowiem, wspiera mobilność mięśni i wzmacnia ich elastyczność.

Ćwiczenia na grupowym treningu rehabilitacyjnym

Gwarantujemy różnorodność ćwiczeń treningowych dostosowanych do początkujących. Ćwiczenia są stosunkowo proste do wykonania, nie są wymagające, a dodatkowo nad ich wykonywaniem czuwa doświadczony fizjoterapeuta, zwracając uwagę na ich poprawność w celu uniknięcia kontuzji czy niechcianych przeciążeń.

Zajęcia rehabilitacyjne obejmują ćwiczenia rozciągające, wzmacniające, profilaktyczne oraz ogólnousprawniające. Całość trwa 45 minut i kończy się delikatnym rozciąganiem i wyciszeniem organizmu.  

Ćwiczenia odbywają się w spokojnym, własnym tempie przy muzyce relaksacyjnej.

Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, zdrowe stawy

Gwarantują minimalizację przeciążeń kręgosłupa i zwiększają ruchomość stawów. Zawierają elementy pilatesu i jogi. Pacjenci wykonują ćwiczenia wzmacniające i rozciągające mięśnie kręgosłupa w pozycji leżącej, stojącej oraz siedzącej.

Taki grupowy trening rehabilitacyjny to skuteczna profilaktyka kręgosłupa, zapewniająca przywrócenie kręgosłupowi naturalnych krzywizn, zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz poprawę stabilizacji całego ciała.

Rehabilitacja grupowa - ćwiczenia rozciągające na zdrowy kręgosłup

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie

Ćwiczenia fizyczne odpowiedzialne za wzmocnienie mięśni i poprawę elastyczności. To rehabilitacja grupowa dla dorosłych wspierająca mięśnie głębokie bez ich nadmiernego rozbudowywania. Ćwiczenia mają charakter lokalny i globalny, odciążają kręgosłup, relaksują, zwiększają wytrzymałość mięśni i korygują postawę.

Ćwiczenia z wykorzystaniem przyborów

Prowadzimy grupowe zajęcia treningu rehabilitacyjnego z wykorzystaniem piłek, elastycznych taśm, obręczy, pasków gumowych, rollerów i ciężarków. Dzięki temu ćwiczenia są urozmaicone i ciekawe dla każdego, umożliwiając jednocześnie rozwój wszystkich części ciała i zwiększając ich poziom trudności.

Kobieta ćwicząca na piłce, grupowe ćwiczenia rozciągające

Aktywna rehabilitacja grupowa w Kluczborku – co ze sobą zabrać?

Rehabilitacja grupowa z fizjoterapeutą nie wymaga specjalnego przygotowania. Wszystkie przyrządy zapewniamy z naszej strony.

Warto jednak zabrać ze sobą:

 • wygodny strój do ćwiczeń;
 • butelkę wody;
 • mały ręcznik;
 • matę do ćwiczeń (na sali jest parkiet).

Darmowa konsultacja rehabilitanta

Przed przystąpieniem do ćwiczeń “zdrowy kręgosłup zdrowe stawy” każdy uczestnik ma możliwość skorzystania z konsultacji w celu określenia zasadności wykonywania danych ćwiczeń. Ma to szczególne znaczenie dla osób zmagających się z różnego rodzaju kontuzjami czy chorobami, oraz tych, u których pojawiają się wątpliwości dotyczące ćwiczeń.

W trakcie konsultacji ustalamy, których ćwiczeń powinieneś unikać, a które lepiej zmodyfikować.

Konsultacja z fizjoterapeutą przed ćwiczeniami grupowymi w Kluczborku

Efektywność ćwiczeń grupowych – co zyskujesz biorąc udział w zajęciach aktywnej rehabilitacji?

Cele realizowane podczas grupowych zajęć z fizjoterapeutą to w głównej mierze poprawa kondycji fizycznej i profilaktyka. Aktywna rehabilitacja grupowa wykonywana regularnie wzmacnia mięśnie, odciąża kręgosłup i zmniejsza dolegliwości bólowe, poprawiając jakość życia. To świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce bardziej i na dłużej zadbać o swoje zdrowie.

Dodatkowo ćwiczenia na grupowym treningu rehabilitacyjnym przyspieszają rehabilitację osób zmagających się ze schorzeniami narządu ruchu, a także wykonywane są w celu korekty postawy i poprawy elastyczności mięśni.

Grupowy trening rehabilitacyjny – przeciwwskazania

Regularna aktywność fizyczna to ważny element zdrowego trybu życia. Pamiętajmy jednak, że niektóre ćwiczenia wymagają odpowiedniego przygotowania i kondycji.

Przeciwwskazaniami do uczestniczenia w zajęciach aktywnej rehabilitacji są:

 • świeże urazy wymagające rekonwalescencji;
 • poważne schorzenia kręgosłupa i stawów w fazie ostrej lub ze stanem zapalnym;
 • zaburzenia równowagi;
 • wysokie nieustabilizowane nadciśnienie;
 • duszności;
 • problemy z sercem;
 • zaburzenia oddechowe.

A jeśli chcesz mieć pewność, że możesz uczestniczyć w naszych grupowych zajęciach rehabilitacyjnych bez obaw, skorzystaj z konsultacji z fizjoterapeutą. Sprawdzimy, czy Twój stan zdrowia pozwala Ci na udział w ćwiczeniach, zalecimy także ich modyfikację, jeśli okaże się, że niektóre z nich mogą zaszkodzić Twojemu zdrowiu.

Zapraszamy do kontaktu!